Makina me qera ne Romën

Kërkoni makinë me qira në Romë

Location
Pick-Up
Return
Pick-Up
DiscoverCars Sixt Hertz Alamo
Avis Budget Enterprise Europcar
Filters
Back
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€7 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€7 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€7 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€9 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€9 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€11 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€15 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€23 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€43 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€60 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€90 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€120 per day

Vlerësimi i kompanive me qira në Romë

Më poshtë është vlerësimi i kompanive të makinave me qira që ofrojnë shërbimet e tyre të marrjes me qira të makinave në Romë. Renditja bazohet në komentet e turistëve dhe çmimet më të ulëta.

Pse të marrësh me qira një makinë në Romë?

Makina me qera ne Romën

Qyteti antik i Perandorisë së Madhe Romake ka shumë për t'ju treguar. Koloseu, Vatikani, dhjetëra muzetë interesantë dhe pamjet historike janë të denja për vëmendjen e çdo udhëtari. Ia vlen të marrësh me qira një makinë në Romë që të kesh kohë për të parë gjithë bukurinë.

Qendra të mëdha biznesi, mundësi të bollshme argëtimi dhe restorante me ushqime të shijshme dhe yje Michelin tërheqin turistë nga e gjithë bota. Pasi të keni shijuar kryeqytetin e Italisë, do të dëshironi të kaloni më shumë kohë duke eksploruar këtë vend të mahnitshëm.

Por mos harroni për një hak të thjeshtë jetësor - thjesht merrni me qira një makinë në aeroportin e Romës (Rome Ciampino Airport (CIA), Romë Fiumicino Leonardo da Vinci Airport (FCO)). Kjo do të zvogëlojë kostot tuaja si në kohë ashtu edhe në para.

Çfarë makinash mund të merren me qira në Romë?

Kërkimi për një model modern në Itali mund të bazohet në kriterin kryesor - koston (më shumë detaje në seksionin "Rent a car Rome Price"). Bazuar në buxhetin tuaj, ju mund të zgjidhni lehtësisht llojin e duhur të trupit që do t'ju ndihmojë të përfundoni të gjithë planin tuaj të udhëtimit.

 1. Makina ekonomike. Është e lehtë për t'u parkuar, e lirë për t'u mbushur dhe argëtuese për të vozitur.
 2. Sedan. Një opsion më pak i popullarizuar në mesin e shoferëve në Itali.
 3. I konvertueshëm. Ndoshta lloji më i shtrenjtë i automjetit këtu.
 4. SUV. Një opsion luksoz për të lëvizur familjen ose miqtë.
 5. Minivan. Transportoni të gjithë familjen tuaj me këtë lloj makinash me qira në Romë pa pasur nevojë të paguani shumë.

Buxheti juaj i udhëtimit do t'ju tregojë se cili prej këtyre llojeve të trupit do t'i përshtatet nevojave tuaja specifike.

Çmimi me qira i një makine në Romë

Kolegët tuaj ndoshta mendojnë se kostoja e një udhëtimi në kryeqytetin e Italisë dhe shërbimet turistike mund të kushtojnë një shumë të madhe. Në fund të fundit, gjithçka këtu duket mjaft luksoze, mjaft e pasur. Por ju mund ta shpërndani këtë mit me shembull personal sepse gjërat janë krejtësisht të ndryshme.

20-30 Euro për një mini hatchback dhe 50-60 për një SUV luksoze. Kjo nuk duket si një mbipagesë. Një numër i madh ofertash nga dhjetëra kompani ndërkombëtare dhe vendore e bëjnë këtë lloj transporti më të aksesueshëm. Më lirë se transporti publik.

Për të marrë çelësa të mirë me një çmim më të ulët, ndiqni këto rregulla të thjeshta:

 • Rezervoni paraprakisht
 • Merrni çelësat në aeroport
 • Zgjidhni automjete të vogla
 • Shiko ofertat afatgjata të marrjes me qira të makinave në Romë.

Gjithashtu, mos harroni të merrni sigurimin CDW.

Krahaso çmimin:

Klasa e makinave Çmimi i qirasë/ditë
Makina ekonomike 15-30 €
Makinat standarde 30-50 €
SUV 40-100 €
Të konvertueshme 50-150 €
Makina premium 100-200 €
Makina sportive 100-700 €

Grafiku i kostos mesatare vjetore të marrjes me qira të makinës në Romë

Grafiku tregon koston mesatare të marrjes me qira të makinës në Romë në ditë. Ky çmim është llogaritur në bazë të një historie tre-vjeçare të rezervimeve për të gjitha klasat e makinave.

14 €
JAN
17 €
FEB
21 €
MAR
42 €
APR
45 €
MAY
51 €
JUN
53 €
JUL
43 €
AUG
39 €
SEP
28 €
OCT
18 €
NOV
21 €
DEC

Opsionet e disponueshme të makinave me qira në Romë

Pa depozitë, anulim falas, para në dorë ose pagesa me kartë, marrja me qira e makinave në aeroportin e Romës, pronësia afatshkurtër e automjetit dhe mundësi të tjera janë të disponueshme për të gjithë nëpërmjet porositjes në internet. Ju nuk duhet të paguani as një qindarkë për to.

Por nëse doni të përmirësoni ndjeshëm përvojën tuaj të vozitjes nëpër rrugët e lashta të një perandorie të lashtë, atëherë ia vlen të merrni parasysh shtesat me pagesë:

 • Paketë sigurimi ose CDW
 • Sedilja për fëmijë
 • Një shofer ose dërgesë tjetër
 • Navigimi dhe multimedia.

Lista e plotë e shtesave shtesë ndryshon në varësi të kompanisë që jep me qira dhe modelit që ju pëlqen. Mund ta kontrollosh gjithmonë duke përdorur opsionin "Rezervo tani".

Çfarë kompanish me qira operojnë në Romë?

Zgjedhja e një kompanie të mirë me qira nuk do të jetë problem për ju. Europcar, Sixt Italy, Budget, Noleggiare, Edilfar, Locauto, Sicilia dhe shumë marka të tjera të mëdha janë gati t'ju ofrojnë automjetin më të mirë sot.

Alternativa tjetër për marrjen me qira të makinave në Romë janë markat lokale. Ato ofrojnë modele më pak moderne dhe më pak të besueshme, por janë më të lira.

Lojtarët e bixhozit mund të provojnë fatin në pronësinë e automjeteve individuale. Ata gjithashtu ofrojnë opsionet e tyre në platformat online me çmime shumë konkurruese.

Ku duhet të merrni një makinë me qira në Romë?

Ne nuk rekomandojmë marrjen e rreziqeve. Një markë e madhe është një mënyrë e provuar për të marrë shërbim të mirë për një shumë të këndshme në çek. Zgjidhni një model përmes faqes sonë të internetit dhe do të siguroni udhëtimin tuaj me rehati dhe lëvizshmëri.

Makina me qera ne Rome komente

Vizitorët në qendrën historike të kontinentit evropian përballen me një përvojë të përzier. Shumë turistë raportojnë një përvojë jashtëzakonisht pozitive me një kompani me qira, ndërsa të tjerë shprehin pakënaqësi. Por për të kuptuar se si do të jenë festat romake për ju, ia vlen t'i shikoni të dyja palët.

Të mirat:

 • Modelet më të fundit nga industria evropiane e automobilave
 • Çmime relativisht të ulëta
 • Mund të gjeni gjithmonë makina me qira të lira në Romë
 • Shumë kompani të besueshme me një reputacion të jashtëzakonshëm
 • Nuk kërkohet leje e veçantë
 • Rezervimi tani zgjat vetëm disa minuta.

Kundërzimet:

 • Individët dhe kompanitë lokale me qira nuk janë zgjidhja më e mirë
 • Vështirë për të gjetur parkim në qendër të qytetit
 • Nuk ka kohë të mjaftueshme për të eksploruar të gjitha pamjet
 • Makina me qira për 1 ditë mund të jetë e shtrenjtë gjatë sezonit të pikut turistik.

Shmangia e problemeve të mundshme me marrjen me qira të një automjeti është mjaft e thjeshtë: porositni përmes faqes sonë të internetit. Kjo garanton shërbim me cilësi të lartë dhe një çmim të arsyeshëm.

Çfarë dokumentesh nevojiten për të marrë me qira një makinë në Romë?

Kërkesa universale për marrjen me qira të një automjeti në Itali përbëhet nga tre dokumente:

 • Leja ndërkombëtare e shoferit (opsionale)
 • Patentë shoferi
 • Kartë identiteti ose pasaportë.

Bazuar në rishikimet e shumta pozitive të “me qira të një makine në Romë”, ne e dimë se do të shijoni përvojën tuaj të vozitjes në Itali. Por ju lutemi, mos harroni për sigurinë!

Informacione për makinat me qira në Romë Itali

Vendndodhjet Romë Itali, Romë Aeroport Ciampino (CIA), Romë Fiumicino Leonardo da Vinci Airport (FCO)
Llojet e makinave Makina kompakte, mini-makinë, Makinë ekonomike, Sedan, SUV, luksoze, minibus (minibus), makinë sportive, standarde, ekzotike, makinë elektrike, e konvertueshme, crossover, skuter, biçikletë, motoçikletë, motoçikletë
Mënyrat e pagesës Paratë e gatshme, Kartat e kreditit, Kartat e Debitit, Visa, Mastercard
Kompanitë e makinave me qira Avis, Alamo, Budget, Hertz, Sixt, Enterprise, Keddy, Localrent, Rentalcars, Kayak, Europcar, Buxheti, Kombëtar, Thrifty, Discovercars, Goldcar, Dollar, Autovia, Centauro, Drivalia, Ecovia
Opsionet Qira pa depozitë (pa depozitë), Transmision automatik, Karrige për fëmijë, Sigurim, CDW, Anulim falas, Kilometra e pakufizuar, Shofer i dytë në kontratë, Karton jeshil (Tarifa ndërkufitare), Rezervim online, Transfertë, Garanci e ulët çmimi

Makinë me qira të lirë në aeroportin Romë

Nëse jeni duke vizituar Romë, mund të merrni me qira një makinë nga kompanitë ndërkombëtare të makinave me qira, zyrat e të cilave ndodhen në aeroport.

Aeroporti Fiumicino i Romës (FCO)

Via dell'Aeroporto, di, 00054 Fiumicino Rome, Italy

Pyetje të shpeshta rreth marrjes me qira të një makine në Romë

Cili është çmimi i marrjes me qira të një makine në Romë?
Ju mund të merrni me qira një makinë në Romë për një çmim duke filluar nga 7 Euro në ditë.
Cilat dokumente nevojiten për të marrë me qira një makinë në Romë?
Për të marrë me qira një makinë në Romë ju duhet një pasaportë, patentë shoferi dhe kartë krediti.
A është e mundur të marrësh me qira një makinë në Romë pa një depozitë?
Po. Në Romë mund të marrësh me qira një makinë pa depozitë. Faqja jonë e internetit ofron një krahasim të çmimeve për makina të tilla.